سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
پیام مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی به جشنواره بین المللی فیلم‌های نوجوانان


بنام خداوند جان و خرد
پروانه‌های جشنواره بین‏‌المللی فیلم‏های نوجوانان در همدان به پرواز درمی‌آیند.
در حالی به استقبال این دوره از جشنواره فیلم‏های کودکان و نوجوانان می‏رویم که در این حرکت فرهنگی - هنری برای نخستین بار، دو بخش کودک و نوجوان جشنواره تفکیک شده و بخش نوجوان امسال در شهر تاریخی همدان برگزار می‏‏شود. تفکیک جشنواره به دو بخش کودک و نوجوان سبب خواهد شد که فیلم‏ها از نظر کمی و کیفی پیشرفت کرده و فیلمسازان با توجه به هر گروه سنی به طور تخصصی به تولید فیلم بپردازند.
همچنین با برگزاری نخستین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور، شوق پرواز فیلمسازی نوجوانان در آسمان آبی فرهنگی ایران زمین در این جشنواره متجلی است. بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران با برگزاری این المپیاد خواستند تا امکان تجربه کردن برای نوجوانان دوستدار و مستعد فیلمسازی فراهم شود، فاصله‏ها را برای آنان کوتاه کند و فیلمسازان نوجوان با نگاهی دقیق‌ و موشکافانه به پیرامون خود بنگرند.
می‏توان امید داشت فیلمسازان نوجوان 12 تا 19 ساله، آینده‏سازان فرهنگ و هنر ایران، به رسالت بزرگ خود جامه عمل بپوشانند. فیلمسازانی مستعد که باعث تبادل فرهنگی و پیام‏آور آزادی، مسئولیت و اندیشه‏های نو هستند.
به طور شایسته و گریزناپذیری، تلاش‏های جدی و گسترده‌‏ برای تحقق هدف‏های والای جشنواره و ارتقای موقعیت و کیفیت جشنواره و افزایش اعتبار بین‏‌المللی آن، صورت می‌پذیرد. امیدواریم جشنواره نوجوان، استعدادهای شگرف و برتر در زمینه‏‌های هنری و سینمایی را کشف کند و گام‏های استواری در راه رسیدن به منزل‏گاه‏های توسعه فرهنگی، اتحاد و همدلی نوجوانان بردارد.

علیرضا تابش
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی

کد خبر: 248    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 03 مهر 1394 ساعت 13:14
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter