مرضیه برومند:
سهم کودکان در تولیدات فرهنگی نادیده گرفته می شود
کارگردان فیلم سینمایی «شهر موش ها 2» با اشاره به تاثیر تولیدات فرهنگی در روح و روان کودکان و نوجوانان گفت: سهم کودک و نوجوان در تولیدات محصولات فرهنگی نادیده گرفته می شود.
به گزارش ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به نقل از خبرگزاری ایرنا، مرضیه برومند در حاشیه بازدید از مسابقه نقاشی کودکان کلاردشت با موضوع شهر موش‌ها افزود: در تولیدات محصولات فرهنگی در جامعه با سهل انگاری و بی دقتی مواجهیم که علاوه بر پایین بودن اختصاص اعتبارات، کارها با مطالعات کم و به دور از کار کارشناسی انجام می گیرد.

برومند گفت: به بهانه جشنواره کودک هر سال چندین فیلم برای کوکان و نوجوانان ساخته می شود ولی سینماداران به دلیل مسایل اقتصادی از اکران آنها استقبال نمی کنند.

وی افزود: سهم هنر و فرهنگ در آموزش و پرورش نیز نادیده گرفته می شود و امروز ما شاهد کم توجهی به درس ادبیات و انشاء در مدارس هستیم.

برومند با مقایسه وضعیت سینما کودک کشور با کشورهای همسایه گفت: سینمای کودک از سالیان دور در ایران فعال بود و در دهه های 60 و 70 فیلم های خوبی هم در این زمینه ساخته شد، اما امروز شرایط به گونه ای تغییر یافته که این وضعیت کمرنگ شده است و کارهای ارایه شده راضی کننده نیست.

وی ابراز امیدواری کرد، شرایط به نحوی تغییر یابد تا از ظرفیت های درخشان جوانان مستعد در زمینه های کارگردانی و دیگر بخش های بهره لازم برده شود.

کارگردان فیلم سینمایی «شهر موش ها 2» گفت: در کشورهای دیگر فیلم های زیادی برای کودک و نوجوان ساخته و نمایش داده می شود تا بچه ها با تجربه منحصر به فرد در کنار هم قرار بگیرند و به یکدیگر نزدیک شوند و حتی در باره فیلمی که دیدند به گفت و گو بپردازند.

وی افزود: در مناطق محروم و فاقد سینما با توجه به امکانات جدید دیجیتالی باید از ظرفیت مدارس و کتابخانه ها بهره برد تا فیلم های ویژه کودکان و نوجوانان اکران شود.

برومند همچنین ساخت «شهر موش ها 2» را کاری دشوار توصیف کرد و گفت: در این فیلم سعی شده با ایجاد فضایی متفاوت علاوه بر ایجاد شادی و نشاط در بین کودکان، نکات آموزشی نیز به آنها منتقل شود.

این کارگردان سینمایی خاطر نشان کرد: همه دست اندرکاران این فیلم با عشق و تمامی توان به تولید آن که فقط با حمایت بخش خصوصی صورت گرفت، کمک کردند.

فیلم «شهر موش ها 2» همزمان با عید سعید غدیر خم و هفته کودک با حضور مرضیه برومند (کارگردان)،منیژه حکمت(تهیه کننده) و سایر عوامل و هنرمندان فیلم برای کودکان کلاردشت در غرب مازندران اکران شد.

در حاشیه اکران این اثر سینمایی مسابقه نقاشی با همین موضوع برگزار شد که از بین 500 نقاشی به 12 نقاشی برگزیده کودکان با داوری برومند و سایر هنرمندان حاضر جوایزی اهدا شد.


اطلاعات خبر
کد خبر: 428
بازدیدها: 3773
تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۵:۳۴