با تجلیل از هنرمندان سینمای کودک؛
اختتامیه جشنواره فیلم کودک در قم برگزار شد
جشنواره فیلم کودک و نوجوان که استان قم برای نخستین بار میزبانی آن را در چهار روز برعهده داشت به پایان رسید و اختتامیه آن در تالار همایش‌های شهرداری قم برگزار شد.


به گزارش ستاد خبری جشنواره، بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که استان قم برای نخستین بار میزبانی آن را برعهده داشت، با اکران هفت فیلم در 17 مهر ماه به پایان رسید.
مراسم اختتامیه این جشنواره جمعه شب (25 مهر) در تالار همایش‌های شهرداری قم با حضور مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و معاونان این اداره کل، شهردار قم، مدیرکل آموزش و پرورش استان، ناصر باکیده جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، شهردار قم و معاون سیاسی امنیتی استاندار قم برگزار شد.


در این مراسم، مدیران انجمن هنرهای نمایشی و انجمن سینمای جوانان همراه با پیشکسوتان عرصه سینما و تئاتر نیز حضور داشتند که در این راستا حضور کودکان که همراه با خانواده‌هایشان به این مراسم آمده بودند، رونق بیشتری به اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان داد.
پدر شهید فهمیده از جمله میهمانان این برنامه بود که همراه با مسعود کرامتی، عبدالله علیمراد، ابراهیم فروزش، غلامرضا رمضانی و هوشنگ مرادی‌کرمانی به عنوان پنج تن از نام‌آوران عرصه کودک و نوجوان در اختتامیه این جشنواره حضور یافتند و از آنها با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره فیلم کودک و نوجوان تقدیر شد.
در حاشیه برگزاری این جشنواره کلیپ کودکانی که در سراسر دنیا اسیر جنگی ناخواسته هستند پخش شد.
در بخش پایانی بیست و هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان که استان قم میزبانی آن را برای نخستین بار برعهده داشت، بیانیه هیئت داوران شامل سید مصطفی سیادت، سیف‌ا‌لله یزدانی و سید امیر طباطبایی قرائت شد که در این بیانیه هیئت داوران از میان هفت فیلم اکران شده، هیچ فیلمی را شایسته جایزه برتر این جشنواره ندانستند و تنها از فیلم خانه‌ای کنار ابرها به دلیل موضوع خانوادگی تقدیر شد.


جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به مدت چهار روز از 14 تا 17 مهر برای نخستین بار در استان قم برگزار شد که پنج سانس صبح و عصر سینما تربیت به اکران فیلم‌های این جشنواره اختصاص داشت.
شهرداری، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، استانداری، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بهزیستی و همچنین مجموعه اریکه ملل به عنوان حامی بخش خصوصی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم را در برگزاری این جشنواره یاری دادند.

اطلاعات خبر
کد خبر: 434
بازدیدها: 4114
تاریخ و زمان انتشار: شنبه ، ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۴:۱۴