اختتامیه جشنواره کودک در استان گلستان برگزار شد
بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در استان گلستان با حضور مدیر کل امور استان‌ها و مشاور دبیر جشنواره و با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره، هیئت داوران جشنواره کودک در استان گلستان از 35 فیلم اکران شده طی چهار روز، لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ یک میلیون ریال را به زهرا بهشتی کارگردان فیلم«سمنو» حائز رتبه سوم جشنواره، لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ یک میلیون و پانصدهزار ریال را به ریحانه مهران کارگردان فیلم «لباس محلی» حائز رتبه دوم جشنواره و لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ دو میلیون ریال را به علی بُرنا کارگردان فیلم«چرخ زندگی» حائز رتبه اول جشنواره اهدا کرد.
بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان با داوری مسعود امامی، احمدقلیش لی و مریم رحمانی پور 18 مهر ماه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، کودکان و هنرمندان در سینما کاپری گرگان به کار خود پایان داد.
ناصر باکیده مدیر کل امور استان‌ها و مشاور دبیر جشنواره، در این آیین اختتامیه گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان یکی از دستاوردهای فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و برای برگزاری آن زحمات زیادی در طول 28 دوره کشیده شده و امروز به نقطه‌ای رسیده که در راه رشد و ارتقاء فرهنگ هویتی، و برای کودکان خودمان قدم‌هایی را برداریم.او گفت: در این دوره تلاش شده که علاوه بر مرکزیتی که این جشنواره در یکی از استان‌های کشورمان دارد، بتوانیم جشنواره را در 20 استان دیگر به طور همزمان برگزار کنیم که یکی از این استانها استان گلستان است. و این بار اولی نیست که در این استان جشنواره برگزار می‌شود بلکه در این دوره با توجه به مجموعه فعالیت هایی که صورت گرفته به نظرم بارم‌های بسیار مثبتی دیده شده که در این باب بنده و همکارانم تشکر ویژه‌ای داریم.
وی افزود: نگاه جدی همکارانم به زیرساخت‌ها، به بهانه جشنواره در واقع نگاه به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برگزاری مسابقات بود و این نشان‌دهنده این امر است که استان گلستان توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های تخصصی و تربیتی دارد.
همچنین حجت‌الاسلام علی اصغر فضیلت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این مراسم گفت: کار برای کودکان به دلیل صفا و صمیمیت و پاکی و نجابت که دنیای کودک را تشکیل می‌دهد کار برای خداست و در عین حال عده ای هم این کار را بر نمی‌تابند ما واهمه‌ای برای اینکه عده‌ای این کار را بر نمی‌تابند نداریم و از خداوند می‌خواهیم که کمکمان کند تا بتوانیم در راستای دنیای پاکی بچه های پاکمان بیش از پیش قدم های موثر برداریم. سینمای کودک و نوجوان یک فرصت است یعنی این که برای برای بچه ها، نسل آینده و برای آینده کشورمان قدم برداریم بزرگترین فرصت است و باید قدر این فرصت را بدانیم و جدی بگیریم مادامی که جدی گرفته نشود فرصتهای از دست رفته و چه بسا تبدیل به تهدید می‌شود. من به عنوان متولی فرهنگ و هنر از برخی رسانه‌ها می‌خواهم از سخن پراکنی‌ها و حرف‌های حاشیه‌ای و فرصت‌سوز و دشمن شاد کن پرهیز نموده و به این فرصت بدست آمده احترام گذاشته و قدر آن را بدانند.
فضیلت از مسئولان جشنواره کودک خواست تا حمایت بیشتری از استان گلستان در عرصه سینما در زمینه ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان داشته باشند تا در سال‌های آتی شاهد تولید فیلم‌های فاخر، قوی، پرمحتوا و آموزنده در این استان باشیم.


اطلاعات خبر
کد خبر: 432
بازدیدها: 3754
تاریخ و زمان انتشار: جمعه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۴:۴۳