مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام:
دوهزار دانش‌آموز فیلم‌های جشنواره کودک در ایلام را دیدند
مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام با اشاره به نمایش 9 فیلم کودک و نوجوان در ایلام، گفت: ما با دعوت از دانش‌آموزان  دارای یک جامعه هدف بودیم که بر همین اساس موفق شدیم تعداد مخاطبان را به دو هزار نفر برسانیم.
علی هلشی، مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام، در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، درباره کمیت و کیفیت برگزاری این جشنواره در استان ایلام، گفت:  اداره ارشاد استان ایلام در ایام برگزاری جشنواره، 9 فیلم را برای علاقه‌مندان به فیلم کودک و نوجوان به نمایش گذاشت که از بین این 9 فیلم، سه تای آن جدید بود.


او، «وروجک‌ها»، «ما متهمیم»، «تتل و راز صندوقچه»، «گنجشکک اشی مشی»، «دیو و دلبر»، «الو الو من جوجوام»، «شهر موش‌ها 1»، «ننه نقلی» و «فرزند خوانده» را فیلم‌های به نمایش درآمده در روزهای برگزاری جشنواره فیلم کودک در استان ایلام خواند و افزود: ما دراین دوره از برگزاری جشنواره، تنها نمایش فیلم داشتیم. او روزهای برگزاری جشنواره را چهار روز و از سیزدهم تا شانزدهم ماه جاری خواند و درباره استقبال مخاطبان، اظهار کرد: ما با دعوت از دانش‌آموزان  دارای یک جامعه هدف بودیم که بر همین اساس موفق شدیم تعداد مخاطبان را به دو هزار نفر برسانیم.
او، سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد استان ایلام با ظرفیت 200 نفر را میزبان علاقه‌مندان فیلم کودک و نوجوان خواند و اظهار کرد: ما در هر روز با سه نوبت اکران، میزبان دوست‌داران سینمای کودک بودیم.
مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام، با اشاره به این‌که این دوره برای پنجمین بار بود که افتخار برگزاری جشنواره کودک و نوجوان را در استان داشتیم، گفت: افزون بر آموزش و پرورش، شهرداری استان نیز، همراه ما در برگزاری این جشنواره بود.  امسال تنها در مرکز استان میزبان علاقه‌مندان بودیم و امیدوارم در دوره‌های بعدی، باز هم شرایط اکران گسترده فیلم‌ها فراهم شود.
بنا بر این گزارش، امسال سجاد احمدبیگی از اعضای انجمن سینمای جوان دفتر ایلام در این جشنواره موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین کارگردانی شد و تندیس بهترین تصویربرداری و بهترین صداگذاری برای فیلم کوتاه برتلک‌باز نیز به این هنرمند اهدا شد.


اطلاعات خبر
کد خبر: 429
بازدیدها: 3928
تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۳:۳۷