مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:
«دزد و پری» در بوشهر پرمخاطب شد / بوشهر با دوسالن میزبان مخاطبان جشنواره بود
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به موفقیت برگزاری اولین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان در استان بوشهر، از «دزد و پری» حسین قناعت به عنوان یکی از فیلم‌های پرمخاطب جشنواره در این استان نام برد.


حمیده ماحوزی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، درباره تعداد فیلم‌های اکران شده در روزهای برگزاری جشنواره در این استان، گفت: در کل 9 فیلم را برای علاقه‌مندان سینمای کودک و نوجوان به نمایش گذاشتیم که در بین آن‌ها، پنج فیلم جدید هم وجود داشت. او از «تتل و راز صندوقچه»، «آوا»، «باغ بهشت»، «دزد و پری»، «خانه‌ای کنار ابرها»، «گنجشکک اشی مشی»، «شهر موش‌ها 1»، «مروارید» و «دیو و دلبر» به عنوان فیلم‌های اکران شده در ایام برگزاری جشنواره در استان بوشهر نام برد.
مدیر کل اداره ارشاد استان بوشهر، با اشاره به این‌که مدت برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در این استان ، چهار روز بود، ادامه داد: استان بوشهر از پانزدهم تا هجدهم ماه جاری، برای دوست‌داران فیلم کودک و نوجوان، نمایش فیلم داشت. ماحوزی با اشاره به استقبال از برنامه‌های جشنواره کودک و نوجوان در استان بوشهر، اظهار کرد:  شاید با تبلیغات، برنامه ریزی و صرف زمان بیشتری برای برگزاری جشنواره در دوره‌های بعدی بتوانیم استقبال مردم را به سطح بهتری برسانیم. البته در این دوره از برگزاری هم چیزی کم نگذاشتیم اما به هر حال با همه رضایت نسبی که از استقبال مخاطبان داریم، پیش‌بینی می‌کنیم که در دوره‌های بعدی، استقبال بالاتری را شاهد باشیم.
او با اشاره به این‌که استان بوشهر با دو سالن سینما، میزبان علاقه‌مندان به فیلم‌های عرصه کودک و نوجوان بود، فیلم سینمایی «دزد و پری» را دارای بیشترین مخاطب عنوان کرد.
ماحوزی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: این برای نخستین بار بود که استان بوشهر، اقدام به برگزاری جشنواره کودک و نوجوان می‌کرد، از این‌رو امید می‌رود با کسب این تجربه، دوره‌های بعدی، با حمایت و همکاری مراکز و نهادهایی چون آموزش و پرورش، صدا و سیما، شهرداری و ... بهتر و مطلوب‌تر برگزار شود.

اطلاعات خبر
کد خبر: 427
بازدیدها: 3837
تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۳:۳۶