مدیر کل اداره ارشاد استان کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد:
استقبال بی‌نظیر از جشنواره فیلم کودک در یاسوج
امین کمالوندی گفت: استقبال دانش‌آموزان از برگزاری بیست و هشتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بی‌نظیر بود و متاسفانه بخاطر محدودیت زمان برگزاری جشنواره و ظرفیت اندک سالن نمایش‌ فیلم‌ها، نتوانستیم میزبان مخاطبان بسیار دیگری باشیم.

امین کمالوندی، مدیر کل اداره ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد، درباره برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در این استان، به ستاد خبری جشنواره، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در ایام برگزاری جشنواره، طی 12 سانس، 10 فیلم در حوزه کودک و نوجوان اکران کرد که با توجه به استقبال مخاطبان، به نظر می‌آمد چهار روز، مدت زمان کمی برای اکران فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان باشد.
او با اشاره به استقبال سه هزار و 500 نفری دانش‌آموزان دو مقطع دبستان و راهنمایی از این فیلم‌ها، فرمت پخش فیلم‌ها را دیجیتال خواند و افزود: مدارس بسیاری هم بودند که تقاضای اکران فیلم برای دانش آموزان‌شان را داشتند که متاسفانه بخاطر کمبود وقت، موفق نشدیم به درخواست آن‌ها مبنی بر تماشای فیلم‌های جشنواره، جامه عمل بپوشانیم.
مدیر کل اداره ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان این ‌که تمامی دانش‌آموزان و مخاطبان، از سوی اداره ارشاد استان، بیمه مسوولیت مدنی شده بودند، ادامه داد: متاسفانه به علت زمان محدود و ظرفیت اندک 250 نفره سالن سینما، به حدود چهار هزار نفر از متقاضیان تماشای فیلم‌ها نتوانستیم پاسخ مثبت بدهیم.
او درمورد استقبال از فیلم‌ها در ایام برگزاری جشنواره کودک و نوجوان، اظهار کرد: استقبال تا این اندازه بی‌نظیر بود که نه تنها نتوانستیم به پاسخ بسیاری از متقاضیان پاسخ مثبت دهیم، بلکه مجبور شدیم در تمامی سانس‌های اکران فیلم، میزبان مخاطبانی روی سکوها و راهروهای سالن سینما باشیم.
کمالوندی، «وروجک‌ها»، «گنجشکک اشی‌مشی» و «شهر موش‌ها 1» را از جمله فیلم‌های اکران شده در این دوره از برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در استان کهگیلویه و بویراحمد، خواند و درباره زمان اکران فیلم‌ها، گفت: اداره ارشاد استان، از چهاردهم تا هفدهم مهر ماه در سالن 250 نفره «سینما تالار مجتمع فرهنگی – هنری ارشاد یاسوج»، میزبان علاقه‌مندان فیلم‌های کودک و نوجوان بود.
او با اشاره به این‌که از بین 10 فیلم اکران شده، هفت فیلم جدید اکران شد، پر مخاطب‌ترین فیلم را، فیلم سینمایی «ننه نقلی» به کارگردانی پرویز صبری خواند.
کمالوندی در پاسخ به این پرسش که، افزون بر آموزش و پرورش چه نهادهایی در برگزاری این جشنواره، اداره ارشاد استان را همراهی کردند، با سپاس از همراهی آموزش و پرورش، گفت: در حالی که توقع کمک و همراهی از نهادهایی چون صدا و سیما و شهرداری هم می‌رفت، متاسفانه آن‌ها در برگزاری این جشنواره با ما همراه نبودند. او با بیان ‌این‌که امسال، برای سومین دوره پیاپی جشنواره کودک و نوجوان را در استان برگزار کردیم، درمورد تفاوت این دوره با دوره‌های گذشته، اظهار کرد: در هر دوره برگزاری جشنواره، بر تجربه ما افزوده شد، بنابراین امسال موفق به برگزاری جشنواره با نظم بیشتری شدیم که خود سبب جذب مخاطب بیشتری شد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره، مراسم اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 16 مهر با حضور ناصر باکیده، جانشین دبیر جشنواره در یاسوج برگزار شد.


اطلاعات خبر
کد خبر: 416
بازدیدها: 3824
تاریخ و زمان انتشار: جمعه ، ۱۸ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۰:۳۹