فرزاد اژدری برنده جایزه داوران کودک برای «وروجک‌ها»:
کسب پیاپی جایزه داوران کودک، مسئولیت مرا سنگین‌تر کرد
فرزاد اژدری برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره بیست و هشتم از نگاه داوران کودک و نوجوان گفت: کسب پیاپی جایزه داوران کودک، مسئولیت مرا در سینمای کودک سنگین‌تر می‌کند.
به گزارش ستاد خبری جشنواره، فرزاد اژدری در دومین سال متوالی توانست جایزه ویژه داوران کودک و نوجوان را در مراسم پایانی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دست آورد.
بنا بر این گزارش، اژدری درباره دریافت این جایزه برای دومین سال به ستاد خبری جشنواره گفت: خوشحالم این جایزه را این بار برای فیلم «وروجک‌ها» کسب کردیم. در واقع همه گروه سعی کردند فیلمی آماده شود که برای جمعیت هدف (کودکان و نوجوانان) مناسب باشد و خوشحالم که پیام ما در این فیلم به درستی توسط مخاطب کودک و نوجوان دیده شد.


وی درباره این جایزه و ارزش آن گفت: این جایزه  برایم بسیار ارزشمند است و حس خوبی به من می‌دهد زیرا نشان‌دهنده آن است که بچه‌ها به خوبی با فیلم ارتباط برقرار کردند و جلب نظر مخاطبین اصلی فیلم، برایم از اهمیت خاصی برخوردار است.
اژدری گفت: دریافت این جایزه کار راحتی نیست و من این جایزه را برای دومین بار _ پس از عملیات مهدکودک_ دریافت کردم که کارم را به مراتب سخت‌تر می‌کند. ذکر این نکته هم ضروری است که فیلم «وروجک‌ها» تا روز دوم جشنواره دارنده رتبه اول جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بود که در ادامه فیلم جدید آقای قناعت(دزد و پری) توانست آن جایزه را به دست بیاورد و فیلم من منتخب داوران کودک و نوجوان شد.
وی درباره زمان مناسب برای اکران فیلم گفت: اکران در حوزه قدرت ما نیست و باید دید شورای صنفی نمایش چه تصمیمی می‌گیرد. به عقیده من، این فیلم به دلیل فضایی که از آن برخوردار است، بهتر است در زمانی که دانش آموزان امتحان نداشته باشند روی پرده برود اما ما تلاش می‌کنیم تا بعد از پایان ماه‌های محرم و صفر، بتوانیم فیلم را اکران کنیم.  
اژدری در پایان گفت: آقای مسعودشاهی زحمات زیادی در این دوره جشنواره کشید و تلاش کرد تا  همه فیلمسازان کودک و نوجوان بتوانند در برپایی جشنواره سهیم و شریک باشند. این امید می‌رود که یک ساماندهی کلی در سینمای کودک و نوجوان شکل بگیرد و شعار حمایت از فیلم برای کودک در آینده محقق شود.


اطلاعات خبر
کد خبر: 421
بازدیدها: 3779
تاریخ و زمان انتشار: جمعه ، ۱۸ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۰:۵۹