به یاد خالق پینگو:

مرور آثار «یک فیلم ساز» در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان

در بخش مرور آثار «یک فیلم ساز» جشنواره امسال منتخبی از کارتون های «پینگو» به کارگردانی «اوتمار گوتمن»-با توجه به ارزش گذاری و ارتقای مفاهیم پاک دنیای کودکان و نوجوانان پیرامون تحکیم روابط خانواده- به نمایش درمی آید.
جمعه ، 31 مرداد 1393 ، 11:01
سیدهادی محقق:

جشنواره کودک نیازمند ثبات مدیریتی است

فیلمساز برگزیده جشنواره کودک و نوجوان با اشاره به این که جشنواره فیلم کودک نیازمند ثبات مدیریتی است، گفت: دبیری که سینمای کودک برایش دغدغه باشد، قطعا می‌تواند برای این حوزه مثمرثمر باشد.
جمعه ، 31 مرداد 1393 ، 10:25
کیوان کثیریان:

جلوی قهر کودکان با سینمای کودک را بگیریم

رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با اشاره به ضرورت استفاده از ابزار مدرن برای تولید فیلم‌های جذاب سینمایی برای کودک و نوجوان، اظهار داشت: ما فیلم غیرجذاب می‌سازیم و بعد می‌گوییم کودکان با سینما قهر هستند، درحالی که آنها با سینما قهر نکرده‌اند بلکه فیلم جذاب برای مخاطaب امروز ساخته نشده است.
جمعه ، 31 مرداد 1393 ، 10:10

فراخوان پنجمین دوره مسابقه فیلم نامه نویسی کودک و نوجوان تمدید شد

فراخوان پنجمین دوره مسابقه فیلم نامه نویسی کودک و نوجوان تا 10 شهریور ماه سال جاری تمدید شد.
سه شنبه ، 28 مرداد 1393 ، 10:34
مهدی سجاده‌چی:

اقتباس در سینمای کودک دستوری نیست!

مهدی سجاده‌چی با اشاره به این که نگارش فیلمنامه برای سینمای کودک با تقاضا تعریف می‌شود، گفت: اقتباس در سینمای کودک، دستوری نیست و نمی‌توان با این رویکرد سینمای اقتباسی را در حوزه کودک و نوجوان فعال کرد.
يكشنبه ، 26 مرداد 1393 ، 13:23
یک شاعر و نویسنده کودک:

اقتباس سینمای کودک از داستان‌های عبوس بی‌فایده است

یک شاعر و نویسنده کودک و نوجوان با اشاره به این که شادی و نشاط موجود در یک قصه از عواملی است که مخاطب را جذب می‌کند، اظهار داشت: اقتباس از داستان‌های عبوس، ناخوشایند و بی‌فایده است.
يكشنبه ، 26 مرداد 1393 ، 12:56
همزمان با برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان:

راه اندازی ایستگاه فیلم سازی در 21 استان کشور

همزمان با برگزاری جشنواره در 21 استان، ایستگاه فیلم سازی تولید فیلم‌های کوتاه توسط کودکان و نوجوانان در جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان با هدف، ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان برای ساخت و تولید فیلم‌های کوتاه، بروز خلاقیت‌های فردی و توجه به استعدادهای درخشان در استانها ی کشور، برگزار می شود.
شنبه ، 25 مرداد 1393 ، 11:44
سیروس حسن‌پور:

آموزش‌وپرورش برای تولید فیلم کودک دغدغه دارد

کارگردان برنده چندین پروانه زرین از جشنواره فیلم کودک گفت: در این سال‌ها  بارها به آموزش و پرورش پیشنهاد کرده‌ام در حوزه کودک و نوجوان فیلم‌ تولید کند. در دوره‌های گذشته مدیران دغدغه نداشتند اما بودجه آنها متناسب بود. این در حالی است که در حال حاضر دغدغه وجود دارد.
جمعه ، 24 مرداد 1393 ، 10:40
جابر قاسمعلی:

باید از تولید فیلم سفارشی در سینمای کودک پرهیز کرد

عضو شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان خانه سینما با بیان اینکه از تولید فیلم سفارشی در سینمای کودک باید پرهیز کرد، گفت: باید اجازه داد نویسندگان و سازندگان فیلم‌های کودک و نوجوان به مشکلاتی که کودکان امروز با آن درگیر هستند، بپردازند.
چهارشنبه ، 22 مرداد 1393 ، 14:26

آموزش و پرورش در ساخت 5 فیلم کودک مشارکت می کند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، از فیلمسازان حوزه کودک و نوجوان خواست تا از مجموعه پژوهش ها، تحقیقات و مشکلاتی که در آموزش و پرورش وجود دارد، استفاده کنند.
چهارشنبه ، 22 مرداد 1393 ، 10:09
<< نخستین < پیشین 1 2 3 4 5 پسین > پایانی >>

برگ 1 از 5 برگ