فهرست کامل برگزیدگان جشنواره کودک ۲۷ | چاپ |
به گزارش ستاد خبری جشنواره بیست و هفتم، فهرست کامل برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به این شرح زیر است.
**برندگان بخش مسابقه سینمای ایران
** کاندیداهای دریافت پروانه زرین بهترین فیلم بلند:
گنجشکک اشی‌مشی به تهیه‌کنندگی وحید نیکخواه‌آزاد
عملیات مهدکودک به تهیه‌کنندگی رویا شریف
تنهای تنهای تنها به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری
او خوب سنگ می‌زند به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری
* دیپلم افتخار بهترین فیلم (تهیه‌کننده) اهدا می‌شود به: خانم رویا شریف برای تهیه‌کنندگی فیلم عملیات مهدکودک
* پروانه زرین بهترین فیلم (تهیه‌کننده) اهدا می‌شود به: آقای ادریس عبدی‌پور برای تهیه‌کنندگی فیلم تنهای تنهای تنها


ب) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین کارگردان:
تنهای تنهای تنها به کارگردانی احسان عبدی‌پور
گنجشکک اشی مشی به کارگردانی آقایان وحید نیکخواه‌آزاد، غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی
سفر زمان به کارگردانی امیرشهاب رضویان
* پروانه زرین بهترین کارگردانی اهدا می‌شود به: آقای احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم تنهای تنهای تنها

** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین فیلمنامه‌نویس:
او خوب سنگ می‌زند (سیدهادی محقق)
گنجشکک اشی مشی (وحید نیکخواه آزاد)
تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)
* پروانه زرین بهترین فیلمنامه اهدا می‌شود به: آقای سید هادی محقق فیلمنامه‌نویس او خوب سنگ می‌زند
** پروانه زرین بهترین فیلمنامه اقتباسی: هیئت داوران در این بخش جایزه‌ای را اختصاص نداد.


** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان:
میثم فرهومند برای فیلم تنهای تنهای تنها
نگار نیکخواه‌آزاد برای فیلم گنجشکک اشی مشی
*دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: خانم نگار نیکخواه‌آزاد برای بازی در فیلم گنجشکک اشی‌مشی
*پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: آقای میثم فرهومند برای بازی در فیلم تنهای تنهای تنها

** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری:
آقایان امیر و کامران سحرخیز برای فیلم سفر زمان
آقایان ناصر چشم‌آذر و امیررضا معتمدی برای فیلم عملیات مهدکودک
* دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می‌شود به: آقای ناصر چشم‌آذر برای ساخت موسیقی فیلم عملیات مهدکودک و آقای امیررضا معتمدی برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم عملیات مهدکودک
* پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می‌شود به آقایان امیر و کامران سحرخیز برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم سفر زمان
* پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داوران اهدا می‌شود به: آقایان غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی، وحید نیکخواه‌آزاد سازندگان فیلم گنجشکک اشی‌مشی

** پروانه زرین جایزه شهید بهنام محمدی اهدا می‌شود به: امیرحسین رفیعا برای بازی در فیلم تابستان طولانی
** جایزه ویژه داوران کودک و نوجوان اصفهان اهدا می‌شود به عملیات مهدکودک (رویا شریف)

جایزه ویژه یونیسف برای فیلم سفر زمان
هیات داوران یونیسف متشکل از مهتاب کرامتی ، بهاره یگانه فر ، پانته آ معصومی ، فرشته طائرپور و جعفر گودرزی جایزه ویژه خود را به تازه ترین ساخته رضویان اهداء نمود.

**برندگان بخش بین الملل جشنواره
پروانه زرین بهترین فیلم بلند: او خوب سنگ می‌زند (ابراهیم اصغری)
پروانه زرین بهترین کارگردانی: او خوب سنگ می‌زند (هادی محقق)
پروانه زرین بهترین فیلمنامه: تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)
پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه: ماتیلده (ویتو پالمی‌یری)
پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان: اوشین (کوکونه هامادا)
پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)
پروانه زرین بهترین فیلم آسیایی: اوشین (توشیاکی ناکازاوا و نوریوکی مارویاما)
جایزه ویژه هیئت داوران: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)
پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی بلند: ملکه برفی (یوری موسکوین، سرگی راپوپورت)
پروانه زرین بهترین فیلم داوران کودک و نوجوان: جک کشاورز (آریان ویلشوت)
*جایزه فیلم ویژه سیفژ: گنجشکک اشی‌مشی (وحید نیکخواه‌آزاد)

** برندگان بخش ویدیویی بلند و نیمه‌بلند

ـ پروانه زرین بهترین اثر بلند: تعطیلات دوست‌داشتنی (سید وحید حسینی)
- پروانه زرین بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: لچک (هایده مرادی)
ـ دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: گره (اعظم نجفیان)
ـ.دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: حنانه (داریوش قزبانی)
ـ پروانه زرین بهترین فیلمنامه: مرد کوچک (مسعود شاه‌محمدی)
ـ دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان:
۱. تعطیلات دوست‌داشتنی (عرفان برزین، تانیا جلالیان)
۲. مرد کوچک (محمد فولادی)
۳. پاییز در ایوان خانه نشسته است (محسن صیفی، الهام ترک کوهسار)
۴. آخرین نفر (میثم فرهومند)
۵. پیوند (عرشیا صادقی)
* پروانه زرین بهترین فیلم ویژه هیئت داوران: آخرین نفر (مهرداد موفق)
دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران، شهر امید و آرزو (امیر مشهدی‌عباس)
ـ پروانه زرین بهترین کارگردانی: پاییز در ایوان خانه نشسته است (اکبر شهبازی)
ـ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: پیوند (سعید ابراهیمی‌فر)

**برندگان بخش آثار ویدیویی کوتاه و نیمه‌بلند:
*پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه‌بلند (کارگردان): لچک (هایده مرادی)

دیپلم افتخار: گره (اعظم نجفیان)
دیپلم افتخار: حنانه (داریوش غذبانی)

**برندگان بخش پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند:
پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه بلند (کارگردان): حکایت کلاه غیبی (فاطمه جعفری)
پروانه زرین بهترین کارگردانی (اثر کوتاه یا نیمه بلند): گار (علیرضا مهاجر)
پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داوران: بچه گربه (شیوا صادق اسدی)

سه شنبه 30 مهر 1392 ساعت 12:06 Hits: 4760