سیدهادی محقق برنده دو پروانه زرین جشنواره کودک ۲۷
محقق: جایزه جشنواره کودک، نقطه عطف زندگی من بود | چاپ |
کارگردان فیلم سینمایی «او خوب سنگ می‌زند» گفت: جوایزی که امسال از جشنواره کودک و نوجوان به دست آوردم، نقطه عطف زندگی من بود.
«سید هادی محقق»کارگردان فیلم سینمایی «او خوب سنگ می‌زند» و برنده پروانه زرين بهترين  فيلمنامه در بخش مسابقه سینمای ایران و بهترین کارگردانی در بخش بین‌الملل در گفتگو با ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: جشنواره بیست و هفتم به لحاظ ساختار و نظام‌مندی خیلی خوب برگزار شد و مشخص بود به همه امور از جمله چینش داورها، شیوه نمایش فیلم‌ها و حتی نحوه برگزاری تشریفات فکر شده است و چیز آزار دهنده‌ای در آن ندیدم.
وی ادامه داد: فیلم‌های متعددی را در جشنواره دیدم و معتقدم قرار نیست تمام فیلم‌هایی که به جشنواره می‌آیند خوب باشند. معمولا اگر در هر جشنواره‌ سینمایی ۵ - ۶ فیلم خوب حضور داشته باشد، جشنواره کار خودش را کرده است.


به گفته محقق در این دوره از جشنواره کارگردانان‌هایی حضور داشتند که امتحان خود را پس داده‌ بودند و آثار خوبی نیز از آن‌ها دیدم ضمن آن که جوانانی مانند احسان عبدی‌پور در این رویداد تخصصی سینمایی به‌خوبی درخشیدند.
وی ادامه داد: بابت دریافت جایزه بسیار خوشحال شدم. این جایزه‌ نقطه‌ عطفی در زندگی من محسوب  است و آن قدر برایم اهمیت دارد که قرار بود کارگردانی فیلم دیگری را آغاز کنم اما دست نگاه داشتم تا کار بعدی‌ام را با تأمل بیشتری بسازم.
فیلم «او خوب سنگ می‌زند» علاوه بر کسب پروانه زرین بهترین فیلمنامه در بخش مسابقه سینمای ایران، نامزد دریافت بهترین فیلم دراین بخش نیز بود و  در بخش بین‌الملل نیز جایزه بهترین کارگردانی را برای هادی محقق و بهترین فیلم را برای تهیه کننده این فیلم (ابراهیم اصغری) به ارمغان آورد.
شنبه 27 مهر 1392 ساعت 13:13 Hits: 4153