همراه با مراسم اختتامیه جشنواره کودک ۲۷/ بخش آخر
بیست وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوان به پایان رسید | چاپ |
مراسم پایانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ساعت 10:30 پس از سه ساعت شور شوق کودکان و علاقه و پیگیری مردم و هیجان هنرمندان و حاضران به پایان رسید.
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، در ادامه مراسم پایانی جشنواره کودک27، داوران کودک و نوجوان با تقدیر از سازندگان فیلم‌هایی چون دل بی‌قرار (قربان محمدپور)، سفر زمان (امیرشهاب رضویان) و تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور) پروانه زرین خود را به فیلم عملیات مهدکودک (فرزاد اژدری) به رویا شریف تهیه کننده فیلم اهدا کرد.
در ادامه سنجد و دایی برنامه شاد خود را اهدا کردند و سپس کلیپی از فیلم‌های انیمیشن بنیاد سینمایی فارابی پخش شد.
سپس حجت‌الله ایوبی، دکتر زرگر، نماینده یونیسف و داوران یونیسف در جشنواره کودک (فرشته طائرپور، مهتاب کرامتی، منیرصفی‌الدین) روی صحنه رفتند.
بهاره یگانه فر بیانیه داوران یونیسف را قرائت کرد. در این بیانیه تاکید شده بود که معیارهایی چون مطابقت با اصول یونیسف، پرداختن به مسائل روز، خلاقیت در اجرا، استفاده از الگوهای مثبت و شاد و عاری بودن از مسائل سیاسی  در انتخاب فیلم‌ها وجود داشته است.
در ادامه سیداحمد میرعلایی دبیر جشنواره کودک، به پاس تلاش برای خدمتگزاری به کودکان جایزه ویژه یونیسف را از دستان مهتاب کرامتی گرفت.
در ادامه هیات داوران یونیسف جایزه فیلم منتخب خود را به دلیل برخورداری از شاخصه‌های اعلام شده به امیر شهاب رضویان برای سفرزمان اهدا کرد.
رضویان در سخنانش از سیمافیلم، منوچهر شاهسواری و سعید رضویان برای تولید این فیلم تشکر کرد، جایزه را به مادر خود تقدیم کرد، و از رضا خمسه ای، هنرمند خیمه شب باز که به تازگی درگذشته است یاد کرد.  
همچنین منیرصفی‌الدین سخنانی را درخصوص اهمیت آرامش و امنیت کودکان پشت تریبون جشنواره بیان کرد.
در ادامه مرتضی سقائیان نژاد شهردار اصفهان، سیدمجتبی شهیدی دبیر ستاد اجرایی جشنواره در اصفهان، امینی رئیس شورای شهر اصفهان، زاون قوکاسیان، رضا محصصی و محمدرضا عرب روی صحنه آمدند و سپس برگزیدگان فیلم‌های ساخته شده توسط اصفهانی جایزه گرفتند.
در این بخش میلاد عروجی، زهرا بنی‌هاشمی، آفاق فروغی بازیگران خردسال جایزه گرفتند و ابوذر مسائلی جایزه بهترین کارگردانی این بخش را برای فیلم «مهربان ترین» گرفت.
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به زخم بر انگشت کوچک او (مجتبی اسپنانی) رسید و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه را فیلم کاش صبح نشه به نسیم سیفی پور به دست آورد.
در ادامه برای اهدای جوایز بخش مسابقه سینمای ایران یدالله صمدی، کیانوش عیاری، علیرضا رضا داد، مهتاب کرامتی و حامدبهداد روی صحنه رفتند.
در این بخش از موسیقی کارآگاه گجت استفاده شد.
جایزه پروانه زرین شهید بهنام محمدی به امیرحسین رفیعا برای بازی در فیلم تابستان طولانی داده شد.
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری به امیررضا معتمدی برای عملیات مهدکودک تعلق گرفت و ناصرچشم آذر برای موسیقی فیلم «عملیات مهدکودک» جایزه گرفت که به دلیل نبود او در سالن، این جایزه را تهیه کننده فیلم از داوران گرفت.
در ادامه امیر سحرخیز برای جلوه‌های ویژه سفر زمان جایزه گرفت.


او از همکارانش در این پروژه تشکر کرد و جایزه خود را به مادرش تقدیم کرد.
نگار نیکخواه آزاد برای فیلم گنجشکک اشی مشی و میثم فرهومند برای تنهای تنهای تنها جایزه بازیگری را به دست آوردند و برندگان جلوی دوربین عکاسان قرار گرفتند.
بازیگر تنهای تنهای تنها در ادامه پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به احمدمیرعلایی گفت: ما 10 پزیتیو می‌خواستیم چون فیلممان هفته آینده می‌خواهد اکران شود. یدالله صمدی از قول میرعلایی اعلام کرد که او در بنیاد فارابی این حمایت را انجام خواهد داد.
در ادامه محمدرضا شریفی‌نیا به جمع حاضران پیوست و جایزه بهترین فیلمنامه به هادی محقق برای او خوب سنگ می‌زند اهدا شد.
محقق پشت تریبون اعلام کرد که سینما را از کیانوش عیاری یاد گرفته و ضمن احترام به داوران اعلام کرد که ما زیاران چشم یاری داریم!!!
در بخش کارگردانی نیز پروانه زرین بهترین کارگردانی به احسان عبدی‌پور برای تنهای تنهای تنها تعلق گرفت.
در بخش بهترین فیلم مسعود کرامتی، غلامرضا رمضانی و وحیدنیکخواه آزاد پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران را برای «گنجشکک اشی مشی» به دست آوردند.
سپس وحید نیکخواه آزاد عرفانه سرایی سرور فیلمنامه نویس 15 ساله را که روی صحنه آورده بود مورد تقدیر قرار داد و خواست تا جمعیت او را تشویق کند.
دیپلم افتخار بهترین فیلم به رویا شریف برای عملیات مهدکودک اهدا شد.
رویا شریف در این بخش ضمن تشکر از داوران، از قضاوت داوران کودک تشکر کرد و گفت: بچه‌ها از همه شما ممنونم و امیدوارم از دیدن عملیات مهدکودک لذت ببرید. او از همه مدیران بنیاد سینمایی فارابی که برای ساخت فیلم از او حمایت کردند، تشکر کردند و جایزه خود را به محسن جاهد برای کمک و یاری سیدمحمد جاهد در تولید این فیلم اهدا کرد.
در ادامه احمد میرعلایی و سقائیان نژاد روی صحنه آمدند و به همراه سایر حاضران روی سن در این بخش، پروانه زرین بهترین فیلم را به ادریس عبدی‌پور برای تهیه‌کنندگی فیلم تنهای تنهای تنها اهدا کردند.
جایزه ویژه دبیر به فصل بلوغ (رهبر  قنبری) رسید و پروانه زرین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران نیز به رویا شریف برای تهیه عملیات مهدکودک اهدا شد که او برای چندمین بار روی صحنه رفت و از تک‌تک تماشاگران اصفهانی که این فیلم را دیدند تشکر کرد و از پدر و مادرش تشکر کرد و این جایزه را به یاد شهدای دانش‌آموز به موزه شهدا در تهران اهدا کرد.
در آخر یدالله صمدی از نگار استخر و سنجد تشکر کرد و از همه خواست تا به افتخار او دست بزنند.
نگار استخر و مهتاب تبریزی روی صحنه آمدند و با تشویق آنها که در سالن گل نرگس اصفهان باقی مانده بودند، روبه‌رو شدند.  
این مراسم با پخش ترانه‌ای درباره ایران و آتش بازی در محوطه بیرونی سالن گل نرگس به پایان رسید.
به این ترتیب بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان به فعالیت خود پایان داد. ستاد خبری این جشنواره روزهایی طلایی و درخشان را برای سینمای ایران آرزو دارد.


لینک گالری تصویری (1)

لینک گالری تصویری (2)
جمعه 19 مهر 1392 ساعت 23:50 Hits: 4707