لحظه به لحظه با مراسم اختتامیه جشنواره کودک ۲۷ – ۲
از مجری شدن سنجد تا اهدای جوایز با موسیقی خونه مادربزرگه | چاپ |
سیداحمد میرعلایی در پایان بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان از همه بچه‌ها خداحافظی کرد و به همه همکارانش خسته نباشید گفت.
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجونوانان اصفهان، مراسم پایانی با حضور یک مرد با چراغ قوه به دست برروی صحنه (داود منفرد) که سالن انتظار سینما را نشانه رفته بود آغاز شد و پس از حضور او روی سن و چراغ قوه‌ای که به صورت تماشاگران نشسته بر سالن می‌انداخت، کنجکاوی حاضرانی را که مدتی در انتظار کنار رفتن پرده مانده بودند، به همراه داشت. سپس پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و همزمان با پخش سرود جمهوری اسلامی ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد سالن شد. نوجوانی قرآن را نشسته بر پشت میزی که روی سن آماده شده است قرائت کرد. این بار تریبون آماده نشده است اما میز با پارچه قلم کار اصفهان تزئین شده است.
در ادامه مراسم تیزر جشنواره پخش شد .سنجد نفس نفس زنان سر از گیشه سالن سینما بیرون می آورد و با نام خدا برنامه را آغاز می کند.
اشتیاق کودکان با حضور سنجد بیش از پیش شده است و او را تشویق می کنند. تعدادی از علاقمندان به سینما روی سن آمده و در سالن انتظار سینما پشت میز نشستند  و حیرت افراد حاضر در سالن را برمی انگیزند.
دایی سنجد در کسوت کنترلچی (منفرد) به سنجد در اجرای مراسم به او کمک می کند. دایی پنجره سالن سینما را باز می کند و تصویر میدان امام دیده می شود.
سید احمد میرعلایی دبیر جشنواره با دعوت سنجد به روی صحنه آمد .
میرعلایی به میهمانان و مدعوین و هنرمندان همچنین وزیر ارشاد، استاندار، شهردار و هنرمندان خارجی با سلام و خیر مقدم گفت: من صحبت هایم را با قصه آغاز می‌کنم. حضرت رسول و بلال به مسجد می رفتند . در مسیر چند بچه بازی می کردند بچه ها جلوی رسول اکرم را می گیرند و خواستار بازی می شوند و پیغمبر خواسته بچه ها را برآورده می کند. بلال زمان اذان را متذکر می شود اما حضرت رسول می فرمایند تنقلاتی برای بچه ها بیاورید تا راضی شوند حضرت به نماز بروند.
وی در ادامه گفت: آخرین پیامبر به ما رفتار با کودکان را می آموزند ما باید چگونه با این فرزندان رفتار کنیم .
او در ادامه متنی را قرائت کرد: همییشه سعی کردم مثل پدرم و مثل تمام آموزگاران که نیکی‌ها را آموختم. زندگی کنم چهار سال توفیق خدمت در فارابی داشتم و سه سال دبیر آن بودم با تمام توانم همراه همکارانم در این مسیر تلاش کردیم تا کم فروشی نکنیم. وقتی آمدم،
حال و روز سینمای کودک مساعد نبود آنچه باید باشد فاصله دارد اما سینمای کودک به پا خاسته در مسیر روشن گام برداشته است. وی در ادامه به  خاطرات خوب سالهای اخیر تا دوستی درنا و پروانه و باران شادمانی اشاره کرد و نیز به کاروانهای مهر و دوستی که به همه جای وطن سرک کشیدند و پروانه هایی که به همه جا رفتند. او گفت: آنچه از اصفهان در ذهن ما باقی می ماند خنده و اشتیاق کودکان اصفهان است.


دبیر جشنواره گفت: جشنواره امسال مزین به نام پیامبر عشق بود. با یاد و نام رسول خدا همه را به خدا می سپارم همه کسانی که پیامبرگونه برای برپایی جشنواره تلاش کردند تا همه کودکان را شاد کنند، تلاش کرد و گفت: از خدا طلب می کنم رزق حلال و توشه برای آخرت ما باشد.
در ادامه نماهنگی از افتتاحیه جشنواره ، نشست‌های تخصصی و حضور پرشور کودکان در سالن‌های سینما پخش شد.
سپس موسیقی زنده کلاه قرمزی در طبقه بالکن سینمای روی سن اجرا شد.
مراسم با اجرای دایی و سنجد ادامه پیدا می کند و سنجد از داوران می خواهد تا با نمایش کلیپ های هر بخش به روی صحنه بیایند.
اولین بخش اهداء جوایزبه بخش پویانمایی اختصاص می یابد.  
هیئت داوران به همراه زارعان، شهیدی ،علی شاه حاتمی و حسام نواب صفوی  روی صحنه آمدند.
در بخش بعدی جوایز بخش فیلم های کوتاه ارایه شد که پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه به هایده مرادی برای فیلم «لچک» تعلق گرفت و در بخش ویدئویی نیز پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داروان به مهرداد موفق برای فیلم «آخرین نفر» اهداء شد.
موفق گفت: تشکر می کنم از هیئت انتخاب و داوران همچنین آقای نوروزبیگی که جایشان خالی است، این جایزه را  به همه کودکان و نوجوانان مرزنشین به خصوص جزیره ابوموسی در خلیج فارس تقدیم می کنم .
پروانه زرین بهترین فیلم بلند ویدئویی به امیرحسین طالبی کاشانی و سید وحید حسینی برای فیلم «تعطیلات دوست داشتنی من» اهداء شد.
سنجد از حسینی خواست تا به قولش عمل کند و او هم گفت پای قولش هست.
حسینی گفت: کار کودک کار سختی است ولی کار با یک بچه چهار ساله خیلی کار را سخت می کند از همه ممنونم.
بزرگداشت حافظ احمدی و اهدای تندیس درنا به شهردار اصفهان
بخش بعدی برنامه به تقدیر از حافظ احمدی اختصاص یافت که دکتر سقائیان نژاد شهردار اصفهان وسید احمد میرعلایی دبیر جشنواره روی سن آمدند.
سید احمد میرعلایی گفت: در این بخش با حضور هیروشیما و عراق برنامه روز صلح را داشتیم درنای کاغذی را خانواده ساداکو به ایران آوردند با زحمات شهرداری اصفهان درنا پرده برداری شد یکی از شهرهای صلح جهانی اصفهان است. تندیس درنا را به پاس از زحمات ایشان به اقای سقائیان نژاد اهداء می کنم.
سقائیان نژاد گفت: خوشحالیم اصفهان تنها شهری است که ادیان مختلف همچون زرتشتیان و مسیحیان و ... در کنار ما مسلمانان در نهایت صلح زندگی می کنند. قرنها است که  پرچم صلح و دوستی در اصفهان اهتزار درامده است و ما خوشحالیم که پرچمدار این صلح هستیم و این درنا در این جا نصب شده است.
اهداء جوایز با اجرای موسیقی خونه مادربزرگه همراه بود.


لینک گالری تصویری (1)

لینک گالری تصویری (2)
جمعه 19 مهر 1392 ساعت 21:33 Hits: 3960