همراه با مراسم اختتامیه جشنواره کودک ۲۷
میرعلائی: کاروان سینمای کودک در مسیری روشن گام برداشته است | چاپ |
سخنان دبیر جشنواره ، یکی از نخستین بخشهای مراسم پایانی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان بود .
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان , سیداحمد میرعلائی در آغاز مراسم در جملاتی کوتاه با حاضرین سخن گفت . متن سخنان او به شرح زیر است :
همیشه سعی کرده ام مثل پدرم و مثل تمام آموزگارانی که از آنها نیکی ها را آموخته ام زندگی کنم ، بدون وابسته شدن به چیزهایی که می دانم موقتی است . چهارسال توفیق خدمت در بنیاد سینمایی فارابی را داشتم و سه سال اخیر وظیفه دبیری جشنواره بین المللی کودک و نوجوان به عهده من بود . با تمام توانم همراه همکاران بی ادعا و زحمتکشم در این مسیر تلاش کردیم و همگی کوشیدیم کم فروشی نکنیم . روزی که دبیری جشنواره را به عهده گرفتم حال و روز سینمای کودک مساعد نبود ، امروز هم هنوز از آن چه باید باشیم فاصله داریم اما لااقل می توانم بگویم سینمای کودک ایران از کمای ناخواسته رها شده است . کاروان سینمای کودک در مسیری روشن گام برداشته است و دیگر کسی را یارای توقف این راهیان نخواهد بود .


خاطرات خوب زیادی برای همه ما در سالهای اخیر ساخته شده است . از همدلی و همراهی و تلاش دسته جمعی گرفته تا دوستی درنا و پروانه و پناه بردن به دنیای کودکی و آرزوی صلح و آرامش برای تمام دنیا و باران و شادمانی . کاوران های مهر و دوستی که به تمام خاک وطن سرک کشیدند و پروانه وار کودکان نقاط دوردست ایران را در جشن بزرگ خودشان سهیم کردند ، و هزار و یک یادگار ماندگار دیگر .
شاید امشب وقت خداحافظی باشد و شاید شروعی دوباره برای جشنی باشکوه تر ، دست تک تک اهالی سینما به ویژه پروانه های مظلوم و دوست داشتنی سرزمین سینمای کودک را می فشارم که در این سالها بدون همراهیشان گام برداشتن من و ما ناممکن بود . از همکارانم در بنیاد سینمایی فارابی و ستاد اجرایی جشنواره کودک ممنونم که در این سالها همراهیشان پشتگرمی من بود ، ممنونم از این عزیزان که چند برابر توانشان کوشیدند و خارج از هر شرح وظایفی با جان و دل تلاش کردند . از امشب من هم مثل همه شما به عنوان یک همراه کوچک با جان و دل کنار کاروان سینمای کودک می مانم ، به امید فرداهای روشنی که کودکان ایران زمین خواهند ساخت . جشنواره امسال مزین به نام پیامبر عشق بود ، رسولی که عاشقانه کودکان را دوست داشت . با نام و یاد رسول خدا همه را به خدا می سپارم ، متبرک باد مجلس ما به نام نامی محمد (ص)  ...


لینک گالری تصویری (1)

لینک گالری تصویری (2)
جمعه 19 مهر 1392 ساعت 21:16 Hits: 3753