گزارش نشست تخصصی ترویج مشارکت کودکان در ساخت تولیدات سینمایی
صفی‌الدین: سازمانی در ایران مسئول اجرای پروژه فیلم‌های کودکان شود + گزارش تصویری | چاپ |
منیر صفی‌الدین گفت: باید سازمانی در ایران مسئولیت اجرای پروژه «فیلم‌های کودکان» را برعهده بگیرد و یونیسف نیز قول می‌دهد نقش حمایتی خود را به درستی ایفاکند.
به گزارش ستاد خبری بیست وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، نشست تخصصی «ترویج مشارکت کودکان و نوجوانان در ساخت تولیدات سینمایی» با حضور سایمون اینگرام مدیرکل ارتباطات یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا، محمدالمنیر صفی‌الدین نماینده یونیسف در ایران، مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف در ایران و جمعی از اهالی سینما و رسانه، عصر جمعه مصادف با آخرین روز این رویداد هنری در سالن چشم‌انداز نگین هتل کوثر برگزار شد.
بنا بر این گزارش، در ابتدای این نشست منیر صفی‌الدین به معرفی سایمون اینگرام پرداخت و گفت: وی سال‌هاست به‌عنوان یکی از متخصصان رده بالای یونیسف فعال است.
وی ادامه داد: امروز قرار است یکی از پروژهای مهم یونیسف باعنوان «فیلم‌های  کودکان» برای  شما معرفی کند.  
همچنین نیما حسنی‌نسب با این سئوال را طرح کرد که چگونه می‌توان کودکان را با ساخت فیلم آشنا کرد و با چه شیوه‌ای آنها را به تولید در سینما تشویق کرد.
در ادامه سایمون بیان کرد: این جشنواره فرصت خوبی است که در خدمت استعدادها، متخصصین و انرژی‌های خوب در ایران باشیم، هدف و اصل ما در این پروژه دخالت کودکان در کار تولید و رسانه‌ است و اینکه خودشان به صورت مستقل کار تولید فیلم را انجام دهند.


وی با بیان اینکه پروژه «فیلم‌های کودکان» جدید و یا خیلی  خاص  نیست، ادامه داد: روز  گذشته در مراسم تجلیل از داوران کودکان دیدم که بچه‌ها با برش کاغذها، انیمیشن تولید می‌کردند و  خوشحالم که بچه‌های ایران با فیلمسازی آشنا هستند.
وی با تاکید بر اینکه این پروژه در عین سادگی ویژگی‌هایی دارد که آن را مجزا و خاص می‌کند، اضافه کرد: امسال یازدهمین سال برگزاری پروژه «فیلم‌های کودکان» توسط  یونیسف و موسسه مرتبط  با آن در کشورهای مختلف آسیایی و آفریقای شمالی است.  
به گفته وی، 60 ثانیه تصویر و ویدیو در یک کارگاه آموزشی توسط کودکان تولید می‌شود و در این پروژه کودکان طی  پنج روز، یاد می‌گیرند تا چگونه 60 ثانیه فیلم تولید کنند و در این زمان کم، تصویرسازی و داستان‌گویی به کودکان آموزش داده می‌شود.
منیر صفی‌الدین گفت: یونیسف در هیچ کشوری اجرا‌کننده این پروژه نیست بلکه تنها کارکرد حمایتی دارد بنا بر این باید سازمانی در ایران مسئولیت اجرای پروژه «فیلم‌های کودکان» را برعهده بگیرد و ما نیز قول می‌دهیم آنها را به خوبی حمایت کنیم. هدف ما از آوردن سایمون به ایران این بود که در جریان جشن‌های باشکوه روز کودک در کشور شما قرار بگیرد و این که جشنواره بزرگ فیلم کودک، یک هفته به تمام کودکان می‌پردازد و فقط یک روز نیست.
مهتاب کرامتی در این نشست گفت: من یقین دارم این پروژه در ایران بسیار بهتر از دیگر کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی به نتیجه خواهد رسید و با استقبال کودکان، مسئولان و خانواده‌هایشان روبه‌رو خواهد شد چون فیلمسازی در ایران از دیگر جاها، جدی‌تر است.


عکاس: زهرا غفوریان
(برای مشاهده عکس ها در اندازه واقعی لطفا روی عکس "بزرگ" کلیک نمایید)
جمعه 19 مهر 1392 ساعت 18:27 Hits: 19395