گزارشی از مراسم اختتامیه در استان مرکزی
جشن پروانه ها در اراک به پایان رسید | چاپ |
آیین پایانی نمایش فیلمهای منتخب بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در استان مرکزی برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان ونوجوانان، پس از استقبال باشکوه مخاطبین و به ویژه کودکان و نوجوانان استان مرکزی از برنامه نمایش فیلمهای برگزیده جشنواره و سینمای کودک همزمان با برپایی جشنواره بین المللی در اصفهان، آیین پایانی این جشنواره روز یکشنبه 21 مهرماه در اراک برگزار شد.
در این مراسم سیداحمد میرعلائی دبیر بیست و هفتمین جشنواره کودکان و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و نیز جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی جشنواره و مدیر اجرایی آن که آقای پناه برخدای رضایی کارگردان فیلم گهواره‏ای برای مادر ایشان را همراهی می‏کردند، از تهران میهمان مراسم اختتامیه بودند. همچنین، قائم مقام استاندار استان مرکزی، جناب آقای صفری و مدیریت محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای مشایخی همراه با سایر مدیران این اداره کل نیز از میهمانان استانی مراسم اختتامیه بودند.


پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، مجری مراسم به میهمانان تهرانی خیرمقدم گفت و از حضور همگی مدعوین تشکر و قدردانی کرد. سپس معاونت محترم فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، جناب آقای قاسمی، به نحوی مختصر و مفید و با منطقی منصفانه و البته صمیمی از ناهم سطحی سن مخاطبان جشنواره کودک و فیلمهای به نمایش درآمده در این جشنواره که نوعاً مناسب مخاطبان بزرگسال بود سخن گفت.
برنامه بعدی مراسم اختتامیه، نمایش کلیپ کوتاهی بود از انتقال پرچمی که به نام نامی و مقدس پیامبر اعظم(ص) مزین شده و توسط دو برادر خردسال و خواهر کوچکترشان از مدینه منوره به مکه معظمه منتقل می‏شد و گِرد خانه خدا به طواف در می‏آمد. پس از نمایش این کلیپ کوتاه، دبیر جشنواره آقای میرعلائی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، جناب آقای مشایخی از کودکانی که در کلیپ به نمایش درآمده پرچم را به همراه داشتند، عبدالرضا و محمدحسن پوراکبری و خواهرشان بهار پوراکبری به نحوی شایسته تقدیر و تشکر به عمل آورده و هدایایی به این عزیزان اهدا شد. شبه سخنرانی بسیار ساده و صدالبته صمیمی جناب آقای میرعلائی که بسیاری از جملات ایشان بچه‏های حاضر در سالن را به وجد و هیجان می‏آورد، قسمت بعدی مراسم بود. البته در ادامه، ایشان با سعه صدر گله‏های صمیمانه آقای قاسمی را پذیرفتند و قول دادند در آینده بسیار نزدیک با اختصاص فیلمی مناسبِ کودکان و نوجوانان (فیلم «عملیات مهدکودک» ساخته فرزاد اژدری) برای نمایش در شهرستان اراک، دلخوری کودکان و نوجوانان اراکی از نمایش برخی فیلمهای جشنواره را به نحوی شایسته جبران و از آنان دلجویی کنند. این خبر که دبیر جشنواره پیشتر آن را خبری خوش اعلام کرده بود باعث شور و هیجان کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم اختتامیه شد.
پس از این قسمت از مراسم اختتامیه، آقایان مشایخی (مدیریت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی) و میرعلائی (دبیر محترم بیست و هفتمین جشنواره کودکان و نوجوانان) از دست‏اندرکاران جشنواره تقدیر به عمل آورده و  هدایایی نفیس به این ایشان تقدیم کردند.    در پایان مراسم، فیلم رویای سینما که نمایش آن مورد درخواست همگی بروبچه‏های حاضر در سالن سینمایی بود، اکران شد.
و مراسم اختتامیه جشنواره بیست و هفتم فیلمهای کودکان و نوجوانان در استان مرکزی با پایان یافتن نمایش این فیلم پایان یافت.