برگزاری جشنواره فیلم‌ کودک27 در 10شهر سیستان‌وبلوچستان | چاپ |
بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در10شهر سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.
به گزارش ستاد خبري بيست و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان،  امیدمحمدامینی نماینده بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: به مناسبت هفته ملی کودکان بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان هم زمان با سیستان و بلوچستان در 9 استان دیگر در حال برگزاری است.


وی افزود: فیلم‌های جشنواره کودکان و نوجوانان در شهرهای زاهدان، زابل، سرباز، خاش، سراوان، نیکشهر، ایرانشهر، کنارک،زهک و چابهار اکران می‌شود.
نماینده بیست و هفتمین جشنواره کودکان و نوجوانان در سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: در زاهدان 10 فیلم سینمایی در سالن سینمای اشراق اين شهر به نمایش گذاشته می‌شود و در دیگر شهرستان‌ها پنج فیلم اکران خواهد شد.
محمدامینی، ابعاد کمی و کیفی جشنواره کودکان و نوجوانان در استان سیستان و بلوچستان مورد ارزیابی قرار داد و گفت: در مقایسه با برگزاری جشنواره کودکان و نوجوانان در سال گذشته، شاهد استقبال فوق‌العاده‌اي از این جشنواره در سالن اشراق زاهدان هستیم.
وی خواستار به روز کردن سیستم‌های نرم افزاری سینمای اشراق زاهدان شد و افزود: سینمای اشراق از نظر فضا مطلوب است اما به سیستم دیجیتال مجهز نیست بنابراین باید به سرور مجهز شود تا صدا و تصویر با کیفیت بیشتری در سینما اشراق داشته باشیم.