استقبال از برپایی جشنواره فیلم کودک 27 در دهدشت | چاپ |
برپایی جشنواره فیلم کودک 27 در دهدشت با استقبال روبه رو شده است.
«محمد علی پیرسبزی» معاون فرهنگی و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره برگزاری این رویداد هنری در شهرهای گچساران، دهدشت و یاسوج، گفت: برای برگزاری  جشنواره کودک در شهر گچساران با صنعت نفت این شهر صحبت کردیم تا سالن‌های خود را در اختیار جشنواره قرار دهند که خوشبختانه با توجه به همکاری این ارگان، فیلم‌های جشنواره در  این شهر به خوبی در  حال نمایش است و با استقبال خوبی مواجه شده است.


وی ادامه داد: تمام سالن‌های تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دهدشت نیز به نمایش فیلم‌های جشنواره اختصاص دارند. در یاسوج نیز از اهالی آموزش و پرورش،  بهزیستی و ارگان‌های مختلف به همراه خانواده‌هایشان دعوت شده تا از فیلم‌ها دیدن کنند ضمن آنکه دانش‌آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی از طریق آموزش و پرورش برای تماشای فیلم‌ها به سالن‌ها آمده‌اند.
پیرسبزی با بیان اینکه به دلیل استقبال اهالی شهرستان یاسوج یک سانس به سانس‌های نمایشی این شهر اضافه شده است،  اضافه کرد: بنابراین هم اکنون در شهر یاسوج چهار سانس به نمایش فیلم‌های  بیست و هفتمین جشنواره فیلم کودک اختصاص دارد.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در ایام برگزاری جشنواره کودک،  ادامه داد:  مراسم  تجلیل از  «هادی  محقق» کارگردان فیلم «او  خوب  سنگ می‌زند» و از اهالی کهگیلویه و بویراحمد شنبه هفته آینده مصادف با 20 مهرماهو حضور احمد میرعلایی؛ دبیر جشنواره برگزار  خواهد شد.
معاون هنری و سینمایی استان بویراحمد با بیان اینکه تبلیغات محیطی و شهری جشنواره به گستردگی در تمام شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است، اضافه کرد: برگزاری تئاترهای شاد و موزیکال در میانه‌ هر سانس برای بچه‌ها از  دیگر برنامه‌های ما برای رونق جشنواره کودک است.
وی در پایان گفت: شهرستان گچساران جزو لیست شهرهایی که قرار نبود جشنواره کودک در آن‌ها برگزار شود اما به دلیل پتانسیل بالای این شهر از آقای اصلانی ناظر جشنواره در  استان خواستیم که فیلم‌ها در گچساران هم به نمایش برسد.