print.png
امیررضامعتمدی برنده جایزه بهترین دستاورد فنی جشنواره کودک۲۷:
نشست‌های تخصصی جشنواره کودک برای سینمای ما مفید بود | چاپ |
برنده جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بیان کرد: نشست‌های تخصصی جشنواره کودک ۲۷ کیفیت مناسبی داشتند و من از آن‌ها بسیار بهره بردم.
«امیررضامعتمدی» درگفتگو با ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان ونوجوانان به کم و کیف این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره کودک از لحاظ اجرایی بسیارخوب برگزارشد.
وی اظهار داشت: نشست‌های تخصصی کیفیت مناسبی داشتند ومن از آن‌ها بسیار بهره بردم.
معتمدی ادامه داد: درمورد کیفیت فیلم‌ها باید بگویم نمایش فیلم‌های کودکانه سینمای ایران در این جشنواره تخصصی در حالی که برخی از آنها در جشنواره فجر به نمایش گذاشته بودند، یک کار درست بود اما چه خوب بود که جشنواره کودک فیلم‌هایی را که به این رخداد تخصصی مربوط نمی‌شد، نمایش نمی‌داد. فیلمهایی که ظاهرا مربوط به کودک و نوجوان بودند اما در حقیقت ارتباط‌شان با حوزه کودک و نوجوان صرفا به حضور  بازیگران کودک و بیشتر نوجوان محدود می‌شد.


معتمدی افزود: دربخش مسابقه فیلم‌هایی را دیدم که برای کودکان و نوجوانان ساخته شده بودند اما ای کاش سازندگان آن‌ها دیدگاه وسیع‌تر و آینده‌نگری را در تولید فیلم‌شان بکار می‌گرفتند و از کارشناسان حوزه کودک و نوجوان در امور پرورشی و روانشناختی بیشتر استفاده می‌کردند.
وی با تاکید براینکه در جشنواره‌ها باید نگاه تعریف شده‌ای برای جایزه‌هایی که اهدا می‌شود وجود داشته باشد، ادامه داد: ما این نگاه تعریف شده را در جایزه یونیسف دیدیم و هیات داوران این بخش، هنگام اهدا جایزه تعریف خود را از فیلم برگزیده بیان کردند. به‌نظرم جشنواره کودک هم باید مانند بسیاری از جشنواره‌های هدفمند برای خودش آرمان مشخصی داشته باشد و بگوید ما از فیلمی حمایت می‌کنیم که مولفه‌های موردنظر را داشته باشند چراکه با این روش، جایزه‌ها بر اساس نظرات شخصی داوران به فیلمسازها نمی‌رسد بلکه از یک قاعده خاص و تعریف شده پیروی خواهد نمود.
بنا بر این گزارش، امسال دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به امیررضامعتمدی برای جلوه‌های بصری فیلم «عملیات مهدکودک» اعطاشد. فیلم عملیات مهدکودک جایزه بهترین فیلم از نگاه داوران نوجوان و جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم را نیز به خود اختصاص داد.