ترلان پروانه:
فیلمسازان ما باید کودک و نوجوان امروز را بشناسند | چاپ |
ترلان پروانه بازیگر نوجوان سینما معتقد است که برای ساخت یک فیلم خوب کودک و نوجوان باید، این قشر را بشناسند و فیلم‌های امسال کم‌تر نشانی از شناخت این قشر توسط سینماگران داشت.
ترلان پروانه بازیگر نوجوان سینما درباره کیفیت فیلم های حاضر، پوشش خبری و تبلیغاتی و استقبال از جشنواره در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: فرصت نشد که یک فیلم بیشتر ببینم، چون در حال همکاری با یک پروژه بودم و دیر به جشنواره رسیدم. در دو نشست حاضر شدم و صحبت‌هایی در زمینه سینمای کودک و بازیگری مطرح کردم.


این بازیگر نوجوان ادامه داد: این که هر سال فیلم‌هایی در جشنواره حضور دارد و درباره آن‌ها نشست برگزار می‌شود، بالاخره بی‌تاثیر نیست و روی کار فیلمسازها تاثیر خواهد داشت. به نظر من در جشنواره‌ها هیچ چیز کامل نخواهد بود و همیشه برخی کم و کاستی‌ها وجود دارد.
وی با تمجید از اطلاع‌رسانی در جشنواره امسال، گفت: بازی «میثم فرهومند» را که برای بازی در «تنهای تنهای تنها» برنده جایزه بازیگری از جشنواره امسال شد، دوست دارم.
ترلان پروانه درباره فیلم‌های بخش جنبی و ارتقا کیفی نسبت به سال گذشته گفت: به نظر من هنوز آنطور نیست که جشنواره کودک و نوجوان صرفا برای کودک و نوجوان باشد. هنوز مانند سال‌های پیش، فیلم‌ها به طور کامل کودک و نوجوان را جذب نمی‌کند و بیشتر باب میل بزرگسالان است و این برای جشنواره کودک و نوجوان خوب نیست. به نظر من باید فیلمسازان ما، کودک و نوجوان امروز را بشناسند تا بتوانند فیلم‌های بهترین در این زمینه بسازند و بدانند امروز خواسته‌ها، نیازها و هیجان‌های کودکان نسبت به دیروز تفاوت کرده است.