امیر شهاب رضویان برنده جایزه یونیسف:
نشست‌های جشنواره کودک را چراغ راه قرار دهیم | چاپ |
کارگردان «سفر زمان» گفت: اگر متن نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره، بررسی شود، با استفاده از چنین منبعی می‌توان اقداماتی کابردی‌تری برای سینمای کودک انجام داد.
«امیر شهاب رضویان» کارگردان فیلم سینمایی «سفر زمان» که فیلمش جایزه یونیسف را از آن خود کرد و در بخش ملی جایزه دستاورد فنی را به دست آورد، در گفتگو با بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان به نشست‌های تخصصی اشاره کرد و گفت: نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره به ویژه نشست آسیب‌شناسی  وضعیت فعلی سینمای کودک تخصصی و مفید بود و اگر متن این نشست‌ها پیاده شود و به یک آیین نامه تبدل شوند به‌یقین با استفاده از چنین منبعی می‌توان، اقداماتی کابردی برای سینمای کودک انجام داد و آن را چراغ راه قرار داد.


وی ادامه داد: به نظرم اتفاق بسیار خوبی است که این نشست‌ها با بررسی مجدد به صورت مدون و تنظیم شده در اختیار فیلمسازها قرار بگیرند تا به مرور درونی و  کاربردی شود.
رضویان اضافه کرد: افرادی که در نشست‌ها صحبت کردند، نمادی از خرد جمعی هستند بنابراین می‌توان به صحبت‌های آن‌ها اتکا کرد و برای کسانی که پس از این قرار است در سینمای کودک فعالیت کنند، مفید خواهد بود.  
این کارگردان با بیان اینکه از نحوه و شرایط نمایش فیلم خود در این دوره جشنواره رضایت دارد، افزود: دولت باید کمک کند چرخ تولید سینمای کودک راه بیفتد و پس از راه افتادن آن را به حال خود بگذارد چراکه حمایت‌های نیمه کاره راه به جایی نخواهد برد.  
به اعتقاد رضویان جشنواره کودک نسبت به سال‌های گذشته با کیفیت بهتری برگزار شد و متولیان آن توانایی لازم برگزاری چنین رویداد فرهنگی و هنری را به خوبی نشان دادند.
فیلم تلویزیونی «سفر زمان» محصول مرکز سیما فیلم روایتگر قصه پسر بچه‌ای است که در بین وسایل پدرش یک چراغ جادو پیدا می کند. قصه این اثر بر اساس طرحی از جمال امید و به قلم جمیله دارالشفایی نگاشته شده و امیر شهاب رضویان، تهمینه بهرامعلیان و سید محسن نبوی آن را بازنویسی کرده‌اند.